DEN 44 až 60: Jdu do plné!
Ani se mi nechce věřit, že jsem v úvodní dietě vydržela 60 dní. Uteklo to nějak hrozně rychle. Každopádně vám nesu velké novinky, počínaje dneškem (tedy dnem 61) se přesouvám do plné diety! Poslední týden mám uplně ukázkovou stolici a celkově se cítím skvěle. Tak myslím, že po šedesáti dnech na úvodní dietě jsem na ni dostatečně připravená…
Z páté do šesté fáze jsem se dostala skrze náš úžasný ledový salát s mangem a koriandrem. Když jsem si ho dala poprvé, tak mi moc nesedl a trochu mě bolel žaludek. Raději jsem se tedy na pár dní vrátila do páte fáze a zkusila ho o týden později znovu. Tentokrát to prošlo bez problémů. A protože nám salát moc chutnal, tak jsme si ho během dalšího týdne dali ještě několikrát. 🙂 Další co jsem vyzkoušela byla čerstvá papája. Také jsem experimentovala s kokosovou moukou. Nejdřív jsem zkusila dýňové sušenky se zázvorem, ale po nich mi nebylo dobře a ani nebyly moc dobré, tak vám sem ani nebudu dávat recept. Co nám ale zachutnalo byly tortilly s kuřecím masem a tzatziky. Byly to teda spíš palačinky než tortilly, ale musím říct, že je to první věc (krom muffinů, ty jsou výborné), která mi z kokosové mouky opravdu chutnala. Také jsem úspěšně vyzkoušela řepný kvas a kombuchu.
Co se mi stále nedaří je banán. Zkusila jsem ho párkrát dojíst po Mie, ale pokaždé mě pak bolel žaludek. Banán s medem patří mezi potraviny, na které jsem měla vždy nejsilnější alergickou reakci. Když jsem byla poprvé na úvodní dietě, tak se mi podařilo na nějaký čas jíst med i banán bez problémů. Musím ale přiznat, že jsem zvládla akorát bio banán a zkoušela jsem jen některé druhy medu. Teď jsem jedla lokální banány, ale asi v nich stejně bylo dost pesticidů. Nicméně to, že jsem si na banán vůbec troufla, je co říct. Je vidět, že se cítím opravdu o dost lépe, když už jdu i do takového hazardu 😀
Teď bych chtěla postupně začít představovat potraviny, které jsou na plné dietě. Určitě chci zůstat dál u vývarů a nejíst moc sladké. Po těch 60 dnech na úvodní dietě mě stejně chuť na sladké tak nějak přešla a trošku se i bojím s ním zase začít. Za pár dní se vracíme do Čech, kde bych si chtěla naložit zelí a zkusit zase fermentovanou zeleninu. Snad budu mít s domácí větší úspěch.
Ahoooj do Australie!
Tesime se, ze se vracite,
jste k nam s Jakubem a Miou vrele zvani na navstevu!
Nabidka: rybniky, les, zdravy vzduch a gaps obed…
Zdravi, Marketacek a spol.
P.S.: Jako dezert syry od Barbary…
Jééé, děkujeme za pozvání! Takové nabídce se nedá odolat. 🙂
Dobrý den,
dovolím si Vás touto cestou poprosit o radu. Nemám žádné zdravotní komplikace, pouze bych si ráda vyčistila tělo a celkově se „hodila“ do vnitřní rovnováhy, Takže se už moc těším až mi dorazí Vaše kuchařka. 🙂
Bohužel jsem se nikde nedočetla jak veliké porce jednotlivého jídla by měl člověk konzumovat? Je mi jasné, že přechod nebude snadný, ale ráda bych věděla jak poznat jestli si tělo říka o více jídla jenom z rozežranosti (nebo naopak může být po jídle zprvu trošku těžko, jen proto, že jí nové a jinak sestavené potraviny) a nebo proto, že neodhadnu velikost porce (moc nebo málo)?
je mi jasné, že to člověk časem vychytá, ale zpočátku by mi pomohlo nějaké obecné pravidlo, abych to sama sobě vyargumentovala.
Předem moc díky za Váš čas! 🙂
Pekny den Kristyno,
ve vasem pripade bych vam doporucila uvodni dietu, pokud nemate zadne zdravotni komplikace muzete ji proplout pomerne rychle. Na uvodni diete se krasne procistite a naucite se svemu telu naslouchat. Budete vedet co vam dela dobre, jesti je potreba se vic najist, nebo je vam po nektere potravine tezko. Prvni faze uvodni diety jsou hodne striktni, jste tam v podstate jen na polevce a ji se hodne a casto.
Asi jsem vam moc nepomohla. Nicmene na GAPS se na velikost porci nekouka. Ji se potraviny, ktere vam delaji dobre a ty jite v takovem mnozstvi, jake vase telo vyzaduje.
Pokud by vas jeste neco zajimalo, klidne se zeptejte 😉